Toto vtipné prirovnanie, som často počúvala od Renáty Sahani, zakladateľky českej Školy panvového dna, kde som si robila lektorský výcvik. A pretože Renáta má indického manžela a striedavo žije v Prahe a Indii, tak asi vie, o čom rozpráva.
Prečo teda majú Indky „pod kapotou“ (rozumej pod sukňou) Ferrari a my Európanky len trabant?
Podľa výskumov majú indické ženy lepšie gynekologické zdravie ako my Európanky. Sú vďaka tomu aj plodnejšie a aj sexualitu si užívajú (vraj) inak ako my. Žeby vplyv kámasútry???
A keďže som v marci tohto roku bola v Indii, tak som indické ženy videla na vlastné oči. Teda „pod kapotou“ som sa im nepozerala, ale rozdiel medzi nimi a nami Európankami som cítila.
Indické ženy ma svojou energiou očarili. Cítila som z nich veľkú ženskosť, ladnosť a vo svojich sárí boli krásne farebné a hlavne pôvabné. A ich držanie tela (vďaka noseniu vecí na hlave) sa nedalo porovnať s našom európskou shrbenosťou ( a uponáhľanosťou).
A čo teda ešte robia indické ženy inak ako my?
A sú vďaka tomu viacej zdravšie a aj plodnejšie?
Poďme sa na to pozrieť práve z pohľadu panvového dna.
A nechajme sa inšpirovať príkladmi, ktoré sú priamo od Renaty Sahani (zakladateľky holistickej metódy 3×3 pre naše panvové dno).
🌺chodia bosky (pružné chodidlo = pružné PD)
🌺nesedia na stoličkách, takmer všetko robia v širokom podrepe (varia, perú)
🌺stále spievajú mantry – a tým uvoľňujú „krčný pancier“
🌺nosia sukňu (a vraj bez nohavičiek )
🌺ženy sa držia pospolu – zdieľanie, podpora (estrogén)
🌺rodia doma
🌺náklad nosia na hlave – drevo, vodu, bielizeň na pranie – a vďaka tomu majú zdravý hlboký stabilizačný systém HSS
🌺uctievajú svoje tradície – je tu silná duchovná energia
Milé ženy, verím, že tento zoznam môže byť pre nás krásnou inšpiráciou, ako z nášho trabantu urobiť to vysnívané ferrari.